ISKANJE IZGUBLJENEGA ZAKLADA IN ČASA
Trideseti máli tráven je bil zame skoraj povsem normalen dan, skoraj tak kot vsi drugi dnevi v letu. Od drugih delovnih dni se je razlikoval le v nekaj manjših »časovno« in »geo« pogojenih detajlih. In kot pravijo je hudič vedno v detajlih!
IZGUBLJENI ČAS?
Podaljšan vikend z dnevom upora proti okupatorju, današnji in jutrišnji praznični dan ter desetdnevna vremenska napoved so ustvarili skupek dni primernih za prave male počitnice. Samo tridesetega je bilo treba prebroditi. Zato sem ta dan vzel dopust in si v dandanašnjem divjem tempu privoščil šestdnevni balzam za dušo oz. odklop, priklop, polnjenje baterij, ležanje na plaži z možgani na OFF in čivavo na straži ali pa "plazenje po hostah z možgani na ON in GPS-om na straži". In prav to zadnje sem po odklopu v prvem delu praznikov tridesetega aprila tudi naredil. No, ne bom preskakoval, grem kar lepo po vrsti.
Vsekakor je čas počitnic obdobje, ko se lahko posvetimo majhnim osebnim zadovoljstvom, družinskim dogodkom, razmisleku o smislu življenja in o drugih »velikih« skrivnostih sveta. Na primer o skrivnostih in geo-skrivnostih malega travna, ki jih lahko najdemo na Velikem omrežju ali pa v realnem svetu.
SKRIVNOSTI MINULEGA ČASA
Skrivnost četrtega meseca v letu je zagotovo prebujanje in prenova življenja. Ob toplem soncu nas kar samo začne vleči ven med prebujeno zelenje. Kar je še včeraj bilo kot mrtvo, se skrivnostno zbudi in oživi.
Že poganski Slovani so skrivnost ponovnega rojstva narave v malem travnu in ponovno vstajenje boga Jurija veselo proslavljali (Jurjevo). Podoben običaj so imela tudi druga ljudstva s slavljenjem boginje Eostre. Krščanstvo je kasneje nadomestilo oziroma vključilo veliko teh običajev v proslavljanje velike noči (Easter) a nekateri poganski običaji se še danes krepko držijo. Na primer Zeleni Jurij in Jurjevanje v Beli krajini.
Med preteklimi "skrivnostmi" zadnjega dne meseca pa mogoče velja omeniti:- 30.4. 1840, ko so Slovenci brali prvi zvezek Kranjske čebelice,
- 30.4. 1883, ko se je rodil Jaroslav Hašek,
- 30.4. 1945, ko je Adolf Hitler naredil samomor in
- 30.4. 1993 ko je CERN objavil, da je WWW prost za uporabo za vse ljudi; brez plačila pristojbin.Trikrat hura za CERN in vse ostale zaslužne!
Geo SKRIVNOSTI
Med slovenske geo-skrivnosti se je ta mesec zapisal takrat, ko je geocacher emunda 25 malega travna 2004 skril »geo-zaklad« na področju Malega placa. Na žalost se je prav isti mesec leta 2005 zapisal kot mesec, ko je bil cache arhiviran, ne da bi ga kdo našel!!
Emunda je nato velikega srpna 2005 na strani zaklada poročal, da je škatlo preveril in ugotovil, da je v odličnem stanju vendar je kljub temu zaklad ostal arhiviran. In ta emundov zapis mi ni dal miru.
Ali je res, da je tam nekje cache, ki še ni bil najden ter nedotaknjen in izgubljen v času leži nekje že dve leti?
ZAKLAD
Glede na zgodovino geocache-ja je bil 30 mali traven prav prikladen dan za odkrivanje skrivnosti Malega placa in možno ponovno obuditev izgubljenega zaklada. Sonce se ni dalo in življenje na Malem placu je prestavilo v četrto prestavo. Vodne perunike so že skoraj odcvetele ostala narava pa je kar brstela.
Po prihodu na območje cache-ja sem se posvetil iskanju. Po nekaj "popravkih" smeri iskanja sem nekoliko stran od koordinat, ki jih je kazal GPS našel nekaj kar bi po namigu na www strani cache-ja lahko bilo tisto mesto.
Po kratkem odgrinjanju listov se je prikazala drobna škatlica za filme. Neverjetno po vsem tem pretečenem času in "arhiviranju" je bil "zaklad" še tu. Res je bil nekoliko vlažen in rahlo začinjen z "žlahtno plesnijo" a drugače v povsem dobrem stanju. Z veseljem sem se zapisal na listek obiskov in škatlico položil nazaj v njen "brlog", ki jo je čuval zadnja leta.
OBUDITEV ALI NADALJNJA POZABA?
Po prihodu domov sem napisal par besed na škatlino domačo stran. Poleg tega bom poslal sporočilce koordinatorju, ki je cache arhiviral. Mogoče se bo dalo kaj narediti, da se cache de-arhivira. Predvsem upam, da bo cache lahko zaživel in da ga bo še kdo obiskal.
Skrivnosti narave, minulega časa in izgubljenih zakladov se v okolici škatlice na Malem placu magično prepletajo in kar vabijo k raziskovanju in odkrivanju. Kaj še čakate?
2 komentarja:
Danes sem poslal sporočilo review-erju, ki je arhiviral cache. Reakcija je bila izjemno hitra.
Tu je odgovor:
You are receiving this email because this listing is on your watch list. Visit the web site to change your watchlist settings.
Location: Slovenia
ApproV unarchived Mali plac (Disabled) (Traditional Cache) at 5/7/2007
Log Date: 5/7/2007
Good news, thanks! [;)]
Torej čas se je obrnil za Mali plac. Upanje vedno umre zadnje! :)
Kar veselo se lahko lotite iskanja...
Super zgodbica! Izgleda, da je vse to brklanje po geocaching straneh, ki je bilo potrebno za zbiranje vseh podatkov, ki si jih objavil v naslednjem blogu, le bilo nagrajeno in sicer s pravo malo pustolovščino :)
Lp
Objavite komentar